Ładuje...Kultura

Oslo fashion week street style

15 Lutego 2018, czwartek

Jak co roku w wielu krajach europejskich można było zobaczyć pokazy na których przedstawiano trendy Street Style 2018. Nie obyło się bez Norwegii i magicznego Oslo. Przedstawiam Wam najlepsze stylizacje norweskiej mody ulicznej, według British Vogue.

pRZECZYTAJ WIĘCEJ


Mammutsalg - coroczna wielka wyprzedaż książek

12 Lutego 2018, poniedziałek

Velcomen till Norge!

Czy jest tu ktoś kto mieszka w Norwegii i jest książkomaniakiem? Jeśli tak to dni od 12 do 24 lutego musicie wykorzystać w pełni. W poniedziałek rozpoczyna się w Norwegii akcja promująca czytelnictwo. Książki są wtedy w wyjątkowych cenach, gdyż rabaty osiągają nawet do 85%.

pRZECZYTAJ WIĘCEJ

Scandi Premiery - czyli lutowe must have na mojej Scandi Półce

1 Lutego 2018, czwartek

Luty książkowo będzie bardzo ciekawym miesiącem, przede wszystkim dzięki Wydawnictwu Literackiemu. Wcześniej wspomniane przygotowało, aż trzy Scandi Premiery. W tamtym miesiącu Wydawnictwo Literackie też nie próżnowało, ponieważ została wydana powieść Burza Steve’a Sem-Sandberg’a.

pRZECZYTAJ WIĘCEJ

W Klimacie Nordic Noir

17 listopada 2017, piątek
Długie mroźne wieczory nie każdego cieszą tak jak mnie. Ale nawet tym którzy uwielbiają chłodny klimat zima potrafi zafundować śnieżycę i w takiej sytuacji najlepiej skryć się pod kocem, puścić jakiś dobry serial i zafundować sobie kveldskos.
pRZECZYTAJ WIĘCEJ

Światłowodem ze Śląska do Bergen/a>

4 października 2017, środa
Dziś ostatni dzień Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Bergen (Bergen International Film Festiwal - BIFF), który niestety w tym roku śledziłam dzięki doniesieniom prasowym i magii światłowodu.
pRZECZYTAJ WIĘCEJ